Гаряча лінія 8:00-20:00/7 0 (800) 501 625
Блоги

Збалансуй харчування

18 лютого 2013
Збалансуй харчування Збалансуй харчування 
 
Хіба можна сумніватися в тому, що кожен з нас прагне володіти міцним здоров'ям, високим імунітетом і стрункою фігурою. Останнє бажання більше відноситься до прекрасної половини людства. Для суміщення здоров'я та краси необхідно займатися своїм тілом, своїм здоров'ям і приділяти цьому багато часу. Адже запорука здоров'я полягає в стабільній роботі нашого організму, повноцінному засвоєнні корисних елементів і речовин, швидкому і правильному протіканню обмінних процесів системи травлення. Відносно краси і стрункості фігури, то тут головну роль відіграє збалансоване харчування і здоровий спосіб життя.


Основи дієтичного харчування 
 
Більшість людей незмінно цікавляться двома питаннями: що являє собою таке харчування і в чому полягають його основи.
 
Дієтичне харчування, перш за все, засноване на певних постійних годинах, коли будуть відбуватися прийоми їжі. Вся споживана їжа розподіляється протягом доби у відповідності з кількістю калорій, набором хімічних елементів, що містяться в їжі. Дуже важливим є врахування набору страв разом з їх кількістю. За рекомендаціями фахівців, дорослій здоровій людині пропонується їсти 4 - 5 разів на добу у вигляді невеликих порцій, обсяг яких дорівнює 1 склянці. Відносно тих, хто страждає від проблем зі здоров'ям, рекомендовано приймати їжу не більше 6 разів за добу, відповідно і розмір кожної порції буде ще менше.
 
Правильне харчування найчастіше засноване на триразовому прийомі їжі: легкий ранковий сніданок, щільний обідній прийом їжі і вечерю. Однак багатьма дієтологами вже давно заперечується такий режим харчування. За їх твердженням людині слід приймати їжу 4 - 5 разів невеликими порціями. Саме такий режим буде давати організму можливість для оптимального засвоєння всіх корисних речовин і вітамінів.
 
Кожен повинен знати про те, що режим здорового способу життя має на увазi продуктовий розподіл по годинах, який буде залежати від вхідних компонентів, що входять до їжі і їх енергопотенціалу. Наприклад, у складі риби, м'яса, бобових знаходиться багато білка. Отже, страви з цими продуктами потрібно вживати під час сніданку або обіду. Під час вечері рекомендовані кисломолочні продукти, овочі та фрукти. Ні в якому разі не варто пити перед сном ні чай, ні каву. Починайте прийом їжі з салату або овочів. Так ви активізуєте роботу свого шлунка, спровокуєте вироблення шлункового соку, а відчуття насичення настане до того, як ви перейдете до висококалорійної їжі.
 
Правильне і здорове харчування полягає не тільки в підборі продуктів, режимі, а й у тому, як саме ви вживаєте їжу. Вона повинна ретельно пережовуватися. Не їжте біля телевізора або під час розмови, читання газет і книг. Ці ситуації можуть спровокувати надмірне споживання, адже людина не звертає увагу на кількість з'їденого. Якщо правильне харчування і схуднення ваша мета на найближчий час, привчіть себе приймати їжу за розкладом. Ніякі ситуації не повинні порушувати цей режим. Для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту необхідно дотримуватися правильного і систематичного прийому їжі. У результаті ви забезпечуєте собі захист від появи зайвих кілограмів.
 
Як правильно харчуватися - знання особливостей - запорука успіху
 
Здорове і правильне харчування відрізняється і своїми особливостями. Наприклад, якщо ваш вік ще можна назвати молодим, а бажання схуднути тривожно стукає по скронях, початок правильного харчування може відбутися в будь-який з моментів. Щодо людей старше середнього віку, то перехід до нового способу життя повинен проводитися на більш серйозному рівні. Проблема в тому, що певні продуктові обмеження для людей старшого віку можуть стати причиною для загострення або появи захворювань.
 
Найголовніше в тому, щоб життя з правильним харчуванням не стала перетворюватися для вас на тягар. Не забувайте, що відтепер це буде вашим способом життя! Свіжа, різноманітна їжа і її помірна кількість - гарантоване прощання з зайвими кілограмами.