Медіа-центр Media.Center@danone.com
Новини компанії

«Данон» та партнери продовжують розбудову українського села

19 липня 2013
«Данон» та партнери продовжують розбудову українського села Херсон, Україна, 11 липня 2013 року: Силами співробітників компанії «Данон» встановлено 2 дитячі ігрові майданчики в обслуговуючих кооперативах Птахівчанка (с. Птахівка) та Могучий (с. Олексіївка) Херсонської області. Дані майданчики встановлено в додаток до 10 майданчиків, що вже існують в інших кооперативах, які беруть участь у проекті «Розвиток молочарських кооперативів».
Ця ініціатива є  одним з напрямків підтримки розвитку 24 молочарських обслуговуючих кооперативів «Данон» по всій території України. Варто згадати іще одну ініціативу «Данон» щодо побудови здорового та успішного суспільства, а саме програму соціальних грантів на умовах співфінансування кооперативу, громади та інших партнерів. В рамках проекту лише з 2010 р. було надано 4 соціальних гранти на суму 89 000 грн. Ці гранти кооперативи використали на внутрішнє опалення та покращення умов в дитячих садках, на освітлення вулиць в селах та навіть на створення спортивного залу для громади.
Даріо Маркетті, генеральний директор «Данон» в Україні: «Ініціативи наших сільських партнерів-постачальників спрямовані на розвиток місцевої громади і повністю співпадають з головною стратегією «Данон» - формування здорового суспільства. Наші співробітники завжди долучаються до цих проектів, тому що їм не байдужі проблеми суспільства, в якому ми живемо і працюємо. Адже відповідно до офіційної статистики,  щорічно з карти України зникає близько 30 сіл, молодь залишає села, 35% жителів сіл отримують доходи, нижчі за мінімальну заробітну платню. Ці тенденції існують не лише через відсутність роботи, а часто і через не облаштованість соціальної сфери – дитячих садків, шкіл, відсутність легкого доступу до якісних продуктів. З іншого боку, реалізуючи партнерські ініціативи за співфінансування «Данон», ми разом з нашими партнерами, місцевими громадами та кооперативами сприяємо більш активному розвитку сільської громади, підвищенню її самосвідомості».
Члени молочарських кооперативів, які є постачальниками «Данон», в переважній більшості мають можливість купувати продукцію «Данон» на пільгових умовах, зі знижкою 50%.

Віктор Терес, президент МБО «Добробут громад» (МБО «Хейфер Інт.»)
: «Окрім розвитку молочного напрямку роботи кооперативів шляхом надання обладнання для заготівлі та охолодження молока, створення сімейних ферм, надання дотикових послуг, як то штучне осіменіння корів та кормозаготівля, важливу роль у розвитку громад відіграє навчальний елемент проекту. Так, під час реалізації проекту було проведено 3 навчальних тури та 88 навчальних семінарів для лідерів та членів кооперативів, з яких вісім - на базі сімейних молочарських господарств. Теми семінарів охоплювали як бізнес аспекти молочного тваринництва, заготівлі якісного молока, ветеринарні питання, так і аспекти охорони навколишнього середовища та гендерні принципи. Важливість та цінність доступу до нових знань важко оцінити, але в світі доведено, що вони відіграють важливу роль у покращенні добробуту суспільства».
На час встановлення ігрових майданчиків про здоров’я членів кооперативу та визначення для них ризиків захворіти остеопорозом чи остеопенією попіклувався проект «3 молочних продукти на день». У рамках проекту членам кооперативів була надана можливість виміряти рівень кальцію в кістках за допомогою спеціального апарату – денситометра.
 
Таким чином, проект «Розвиток молочарських кооперативів», що реалізується компанією «Данон» в Україні в партнерстві з МБО «Добробут громад» та за підтримки «Данон Екосистем Фонду», спрямований на підвищення благополуччя сільських жителів як через покращення економіки – шляхом більш ефективної заготівлі якісного молока через молочарські кооперативи, підвищення доходів індивідуальних здавачів, створення сімейних ферм та 66 нових робочих місць лише в самих кооперативах, так і через покращення соціальної сфери села і мобілізацію сільських громад.Довідкова інформація

Проект “Розвиток молочарських кооперативів”
має на меті розробити стійку та конкурентоспроможну модель постачання молока особистими селянськими господарствами (ОСГ) - індивідуальними виробниками молока; сприяти підвищенню доходів ОСГ через трансформацію їх у сімейні ферми, підвищення їх ефективності у виробництві молока за рахунок нових знань та навиків. Наразі серед досягнень проекту вже можна відзначити: створення 24 кооперативів  у 6 областях, до яких увійшли більше  2300 членів,  надання членам кооперативів 201 нетелей для підтримки виробництва молока в родинах., в результаті чого вже у 2012 році індикатор прибутку та добробуту членів кооперативів зріс на 12% в порівнянні з 2010 роком, члени кооперативу покращили своє харчування, а саме стали споживати більше молока (приблизно на 11,8%) та м’яса (приблизно на 30,6%), а  більшість кооперативів суттєво вдосконалили демократичну систему управління.

Група компаній «Данон»
– світовий лідер з виробництва молочних продуктів. Місія «Данон» - нести здоров’я через продукти харчування якомога більшій кількості людей у світі. Компанія «Данон» працює в Україні з 1998 року. З червня 2010 року в результаті об’єднання компаній «Данон» і «Юнімілк», до компанії «Данон-Юнімілк» увійшло 3 заводи – «Данон-Дніпро» в Херсоні, де випускається близько 50% продукції «Данон», «Галактон» в Києві і «Кременчуцький міськмолокозавод.. Сьогодні компанія реалізує в Україні широке різноманіття продуктів: «Актімель», «Активія», «Растішка», «Даніссімо», «Живинка», «Веселий пастушок», «БіоБаланс», «Тьома», «Простоквашино», «Галактон, «Актуаль», «Смешарики».
З 2010 року в Україні працює міжнародний підрозділ соціальних бізнес-проектів компанії «Данон» — «Екосистем фонд Данон». Його мета в Україні — підтримка та розвиток аграрного сектору, у тому числі шляхом прямих інвестицій. http://ecosysteme.danone.com/

МБО “Добробут громад»: Міжнародна благодійна організація «Добробут громад» (відома також з назвою Heifer-Ukraine)
– неурядова неприбуткова благодійна організація, що працює  із сільськими громадами для підвищення  добробуту сільських  родин з урахуванням інтересів захисту довкілля. Починаючи з 1994 року в Україні започатковано 71 проект. Більше 15,5 тисяч власників особистих селянських господарств та сімейних ферм, об’єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, отримали допомогу у вигляді високопродуктивних сільськогосподарських тварин, елітного насіння рослин, сільськогосподарського обладнання, технічної й консультативної підтримки в проектах розвитку сільських громад. В таких проектах допомога також надається  родинам, що постраждали від техногенних та стихійних лих; впроваджуються агроекологічні проекти; ініціативи щодо підтримки сільської молоді та дітей й забезпечення рівних прав та можливостей  чоловіків та жінок. Діяльність МБО "Добробут громад" орієнтована на комплексний розвиток сільських громад. Наші проекти охоплюють кілька пов'язаних між собою завдань в галузі розвитку, у тому числі: забезпечення доступу на ринки для дрібних виробників сільськогосподарської продукції та інших послуг пов’язаних з ними, створення нових або покращення існуючих збутових ланцюжків, мобілізація громад, освіта та підготовка кадрів, розвиток потенціалу лідерів громад тощо.
Організація належить до мережі «Хейфер Інтернешенл», заснованої в 1944 році у США, яка виконує проекти у 125 країнах світу та надала допомогу більше 13,6  млн. родин.