Медіа-центр Media.Center@danone.com
Новини компанії

Компанія Данон продовжує розвивати українське село

30 жовтня 2012
Компанія Данон продовжує розвивати українське село Станом на жовтень 2012 року понад 3000 індивідуальних господарств, об'єднаних в 24 молочних кооперативи, отримали підтримку в рамках проекту.
Основними тенденціями в розвитку молочних кооперативів в 2012 році стали: перетворення приватних фермерських господарств у сімейні ферми, а також запуск програми соціальних грантів для підтримки сільських громад.

Переваги створення сімейної ферми в порівнянні з приватним господарством очевидні - сім'я отримує більший дохід від виробництва молока при відносно незмінних витратах праці. Удої молока підвищуються на 10-25%, з'являється можливість управляти сезонністю молока (реалізовувати за вищою ціною в зимовий період).

Частка членів кооперативів, які є потенційними власниками міні-ферм сімейного типу, в загальній кількості учасників проекту становить близько 20%. ««Данон» в Україні» стимулює індивідуальні господарства до створення міні-ферм сімейного типу шляхом впровадження програм кредитування. У цьому році більш ніж 15 сімей отримають кредити на розвиток сімейних ферм на загальну суму 100 000 Євро. При цьому, крім пільгового кредитування кооператив за підтримки ««Данон» в Україні» та МБО «Добробут громад» має можливість підтримати власників міні-ферм сімейного типу, надавши їм обладнання для доїння, охолодження молока, годування та догляду за коровами, а також самих корів для збільшення кількості та якості поголів'я. Всі проекти будівництва та реконструкції міні-ферм сімейного типу супроводжують технологи-консультанти з молочного тваринництва.

Даріо Маркетті, генеральний директор ««Данон» в Україні»: «Компанія ««Данон» в Україні» продовжує стимулювати розвиток аграрної галузі України шляхом підтримки приватних виробників. За останні два роки ми інвестували 650 тисяч євро в проект «Розвиток молочних кооперативів». До кінця поточного року заплановано спрямувати на розвиток кооперативів ще близько 550 тисяч Євро. Основною місією проекту є розвиток економічного потенціалу і підприємницьких здібностей сільського населення. Члени наших молочних кооперативів знаходять економічну незалежність, вчаться фермерській справі і управлінню власним міні-підприємством».

Я неодноразово говорив про те, що для повноцінного відродження молочної галузі недостатньо налагодити виробництво молока, потрібно підвищити попит. Рівень споживання молока в країні неухильно знижується, що позначається і на економіці
, і на здоров'ї українців. Компанія «Данон» шукає підтримки держави в розробці та реалізації стратегії, спрямованої на те, щоб повернути молочні продукти в раціон українців».
 
Віктор Терес, президент МБО «Добробут громад»: «Проект «Розвиток молочних кооперативів», впроваджуваний «Данон» спільно з МБО«Добробут громад», охоплює понад 3000 індивідуальних господарств, яким відкрилася можливість, об'єднавшись у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, поставляти молочну сировину на підприємства «Данон» без посередників. При цьому вони отримують не тільки стабільний дохід, але і більш високу ціну за молоко за рахунок надбавок за підвищений вміст жиру і інші показники якості, які поліпшуються завдяки контролю, охолодженню молока і стимулюванню бонусами. Члени кооперативів мають доступ до навчання програмам, послуг заготівлі кормів за собівартістю, вони також забезпечуються необхідним устаткуванням через кооперативи. Окремої уваги заслуговує принцип передачі дару: у рамках проекту сім'я отримує нетелей та зобов'язується передати перше потомство жіночої статі, вирощеного до такої ж кондиції, як і отримана безпосередньо тварина, іншому члену кооперативу. Таким чином, в 2011-2012 рр. українським родинам було подаровано 200 нетелей, і ще 20-30 планується передати членам кооперативів у Херсонській області до кінця року».

Також у 2011-2012 роках силами співробітників компанії ««Данон» в Україні» встановлено 9 дитячих майданчиків у селах, де функціонують молочні кооперативи, а цієї осені стартувала програма соціальних грантів, спрямованих на поліпшення якості життя сільських жителів. В даний час на розгляді знаходяться 4 заявки від кооперативів у Херсонській, Дніпропетровській і Полтавській областях на загальну суму 80 000 грн. Кошти будуть спрямовані на цільові проекти - ремонт у дитячому садку, модернізацію опалювальної системи дитячого садка, установку вуличного освітлення та обладнання спортивного залу в селах, де працюють кооперативи.

Проект розвитку молочних кооперативів здійснюється спільними зусиллями фонду «Данон Екосистем» та Міжнародної благодійної організації «Добробут громад» (Heifer-Ukraine) за фінансової підтримки «Данон екосистем Фонду» та Хейфер Інтернешнл. Загальне фінансування проекту складає 1,1 мільйон євро і розраховано на два роки.