Медіа-центр Media.Center@danone.com
Новини компанії

Молочний кооператив Полтавської області отримає нетелей

29 листопада 2011
Планується, що вже з грудня кооператив «Молочник-Сушки» постачатиме 500 кг молока щодня, поступово збільшуючи продуктивність зі збору молока до 2 тонн на день. Молоко буде поставлятися на «Кременчуцький міськмолокозавод» в м. Кременчуці, який після інтеграції компаній «Данон» і «Юнімілк» увійшов до складу об'єднаної компанії «Данон-Юнімілк». На сьогодні 8 сімей-власників приватних сільських господарств вже стали членами кооперативу. Передбачається, що до травня 2012 року всі 150 сімей, які проживають у цьому селі, приєднаються до їх числа. 
 
Загальний обсяг інвестицій в СОК «Молочник-Сушки» становить 170 000 гривень.
Програма створення молочних кооперативів, фінансована «Екосистем фондом Данон», стартувала в Україні в лютому 2010 року і здійснюється за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Добробут громад». Нове устаткування, встановлене у всіх кооперативах, зокрема - великогабаритні ванни-охолоджувачі для молока та аналізатори, що дозволяють забезпечити необхідні температурні та гігієнічні умови зберігання молока. Головна мета проекту - сприяти підвищенню якості і збільшенню виробництва молока сільським населенням.
 
У рамках проекту планується через розвиток багатофункціональних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів надати кошти і можливості для підвищення рівня життя принаймні 20 сільським громадам у Херсонській, Запорізькій, Кіровоградській, Дніпропетровській, Полтавській областях та АР Крим.
 
Одним з головних переваг членства в кооперативі для його учасників є можливість безкоштовного отримання племінних молочних корів (нетелей), а також нові шляхи збуту продукції за вигідними для селян цінами. Члени кооперативів, які отримають тварин, зобов'язуються дотримуватися принципу «Передачі дару»: виростити і передати нетелей наступній родині. Станом на листопад 2011 року 70 з 200 передбачених проектом тварин вже передані членам кооперативу.

Загальне фінансування проекту розрахована на два роки і становить 1,1 мільйона євро.
Також «Данон» піклується й про розвиток соціальної інфраструктури села. У цей же день журналісти стануть свідками відкриття сучасного дитячого майданчика в с. Сушки.


ВИСТУПАЮТЬ:
Александр Удовиченко, губернатор Полтавської області
Марченко Юрій Борисович, голова Козельщинської районної ради
Олександр Прищепа, директор із закупівлі молока компанії «Данон»
Виктор Терес, президент БФ «Добробут громад»
Дубина Євгеній Володимирович, голова Сушкінської сільскої ради

ДЕ/КОЛИ:
30 листопада 2011 о 13:00 в приміщенні сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Молочник-Сушки» за адресою: с. Сушки, Козельщинського району, Полтавської області.