Медіа-центр Media.Center@danone.com
Новини компанії

Передача 22 племінних нетелей в рамках проекту «Розвиток молочарських кооперативів» на Кіровоградщині

02 квітня 2012
Передача 22 племінних нетелей в рамках проекту «Розвиток молочарських кооперативів» на Кіровоградщині Кіровоградська область, 2 квітня 2012р.:  відбулось офіційне вручення першої партії  із 22 племінних нетелей членам-власникам приватних сільських господарств на базі сільського обслуговуючого кооперативу (СОК) «Чорноліський» у селі Кучерівка (Знам’янський район Кіровоградської області) в рамках співпраці влади, бізнесу та благодійних організацій, а також відвідання молокоприймального пункту у СОК «Казарнянський Добробут» у с. Казарня (Знам'янський район Кіровоградської області).

Нетелі надаються в рамках спільного проекту «Розвиток молочарських кооперативів в Україні» компанії «Данон» та МБО «Добробут громад».

На заході були присутні: Віктор Терес, Президент МБО «Добробут громад», Віктор Кмитко, Директор проекту «Розвиток молочарських кооперативів», Світлана Яримова, спеціаліст зі зв’язків з громадськістю компанії «Данон», представники обласної та районної влади та ЗМІ.

Співпраця між громадськими організаціями та бізнесом спрямована на підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) як рушіїв об’єднання дрібних виробників та розвитку сільських громад. Спільна ініціатива компанії «Данон» з «Екосистем Фондом Данон» та МБО «Добробут громад» наразі включає проект «Розвиток молочарських кооперативів», який дозволив підтримати 4 кооперативи в Кіровоградській області: СОК «Чорнолиський» (с. Кучерівка), СОК «Казарнянський Добробут» (с. Казарня), СОК «Іваньковецький світанок» (с. Іванковці), СОК «Глодосяночка» (с. Глодоси).  

Цього ж дня журналісти відвідали  молокоприймальний пункт у СОК «Казарнянський Добробут» у с. Казарня (Знам'янський район Кіровоградської області), де стали свідками забору молока до молоковозу.

На сьогодні СОК «Казарнянський Добробут» єднає 63 сім’ї  частних виробників та постачає до 2.5 тон молока в день. С початку 2012 року кооператив «Казарнянський Добробут» поставив більше 20 тон молока на завод  «Данон-Дніпро» у м. Херсон. 

Проект розвитку молочарських кооперативів є першим проектом, який впроваджується компанією «Данон» разом з Міжнародною благодійною організацією «Добробут громад». Цей проект реалізовується з лютого 2010 року за підтримки державних обласних адміністрацій. На сьогодні в рамках проекту було створено та обладнано 20 молочарських кооперативів у Херсонській, Запорізькій, Кіровоградській, Дніпропетровській, Полтавській областях та АР Крим. 

Нове обладнання, встановлене у всіх кооперативах, зокрема – великогабаритні ванни-охолоджувачі для молока та аналізатори, дають змогу забезпечити необхідні температурні та гігієнічні умови зберігання молока.  

«Компанія «Данон» робить активні кроки з реанімування молочної галузі України, а це, перш за все, допомога приватним сільгоспвиробникам. Передача племінних нетелей приватним сільгоспвиробникам дозволить збільшити поголів'я великої рогатої худоби, а також збільшити надої. Ми очікуємо збільшення обсягів поставок молока.» - каже директор із закупівель молока компанії «Данон» Олександр Прищепа.  

Загалом 40 нетелей будуть надані членам сільськогосподарських кооперативів у Кіровоградській області за фінансування МБО «Добробут громад». Ще 40 отриманих потомків жіночої статі від подарованих нетелей буде вирощено та передано в дар від перших одержувачів тварин іншим членам СОК. Члени кооперативів, котрі отримають тварин, зобов’язуються дотримуватися принципу «Передачі дару»: виростити та передати нетелей наступній сім’ї. 

«В рамках проекту ми підтримуємо селян, які об’єднані в СОКі  , допомагаючи їм створювати сучасні молоко пункти та надаючи племінних нетелей на умовах передачі дару. Селянин повинен відчути переваги від утримання високопродуктивних корів. Ми допомагаємо показати як ефективно діяти за будь яких  ринкових умов» - підсумовує Віктор Кмитко, директор проекту МБО «Добробут громад». 

Закупка нетелей стала можливою завдяки кампанії зі збору коштів, що була проведена  у лютому 2011 року в США центральним офісом Хайфер Інтернешенл. В результаті кампанії було зібрано 1, 6 мільйони доларів США, частина з яких була надана для підтримки проекту «Розвиток молочарських кооперативів в Україні».

Загальне фінансування проекту розраховане на два роки й становить 1,1 мільйона євро.