Медіа-центр Media.Center@danone.com
Новини компанії

Першу в Україні кооперативну навчальну молочну ферму відкрито!

06 листопада 2012
Першу в Україні кооперативну навчальну молочну ферму відкрито! На Дніпропетровщині в рамках проекту «Кооперативна навчальна ферма та послуги» відкрито першу чергу комплексу кооперативної навчальної ферми, яка є прикладом європейської ферми середнього розміру.Даний проект впроваджується партнерами - Дніпропетровською обласною владою, компанією ««Данон» в Україні», Міжнародною благодійною організацією «Добробут Громад» (Heifer-Ukraine),  Дніпропетровською обласною громадською організацією «Сільськогосподарська консультаційна служба» (ДОГО «СКС») за підтримки «Екосистем фонду Данон», «Хейфер Інтернешенл» (США), Канадської агенції міжнародного розвитку (CIDA) та передбачає фінансування на загальну суму близько 1,8 млн. євро.
В урочистому відкритті, що відбулося в с. Олександрівка (Покровський район, Дніпропетровської обл.) взяли участь Євген Удод, голова Дніпропетровської обласної ради, Даріо Маркетті, Генеральний директор компанії ««Данон» в Україні», Олів’є Грімо, Директор із закупівель та розвитку постачальників, Стів Денні, Президент з операційних питань «Хейфер Інтернешнл» (США), Сінді Джоунс, Виконавчий віце-президент з маркетингу і залучення ресурсів «Хейфер Інтернешнл» (США), Віктор Терес, Президент МБО «Добробут громад» (Heifer-Ukraine), Стівен Поттер, В.о. Директора Програм Канадської агенції міжнародного розвитку (CIDA) в Україні, Режан Лантань, Генеральний директор СОКОДЕВІ (Канада), Каміл Коте, Програмний менеджер СОКОДЕВІ (Канада).
 
Новий проект базується на попередніх здобутках партнерів у впровадженні низки ініціатив у Дніпропетровській області з підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) як рушіїв об’єднання дрібних виробників та розвитку сільських громад. Наразі зроблено наступний крок підтримки кооперації – створено об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів «Господар» у Дніпропетровській області, яким засновано сільськогосподарське підприємство «Молочарське», що спеціалізується на виробництві молока з використанням передових технологій та механізації. Для новозбудованої ферми ангарного типу була закуплена з Австрії перша черга корів - 60 голів голштинської породи (ще 60 буде закуплено згодом). Вже придбане обладнання для кормозаготівлі, яке буде використовуватися не лише для забезпечення потреб ферми, але й для надання послуг членам СОК, що входять в об’єднання “Господар”.
Виробнича потужність першого пускового комплексу ферми становить 540 тонн молока на рік або 8-9 тис кг молока у перерахунку на одну корову. На виробництві буде використовуватися комплексна автоматизація та механізація технологічних процесів: автоматизована система доїння, поїння та годівлі, механізоване прибирання.

Нова ферма – це сучасний виробничо-навчальний комплекс, на базі якого діятиме навчальний клас, де планується проведення навчань з ефективного виробництва якісного молока та інших передових методів господарювання. Фахівці цього комплексу безкоштовно надаватимуть членам кооперативів освітні, інформаційні та кваліфікаційні консультації – від створення проекту власної сімейної ферми до оформлення всіх документів, її будівництва і успішного функціонування вже на етапі виробництва молока та його реалізації молокопереробним підприємствам регіону через створені молочарські кооперативи.

«Я просто вражений тим, що побачив тут сьогодні. Я сподіваюсь, що цей проект стане прикладом, перш за все як навчальний центр. Я також сподіваюсь, що цей унікальний об’єкт стане не єдиним в Україні, їх буде 10, 15, 20.

У Дніпропетровській області ми будемо працювати над створенням сімейних ферм, які утримують від 5 до 10 корів. Вже із такою кількістю корів сім’я зможе отримувати нормальний дохід. І ми дійсно віримо, що така організація фермерства стане майбутнім молочної галузі всієї України», - сказав Даріо Маркетті, генеральний директор компанії ««Данон» в Україні».

Окрім підтримки кооперації, в рамках програми пільгового мікрокредитування проект сприяє зміцненню та укрупненню господарств членів кооперативу до ферм сімейного типу. Деякі члени кооперативу вже отримали можливість покращити умови утримання та годівлі худоби шляхом ремонту приміщень, встановлення систем автоматичного поїння, доїння, а також  вентиляції у корівнику, організації систем прибирання гною та його компостування.  

Впровадження нового проекту дозволить допомогти членам СОК – більш ніж 1100 селянським родинам з щонайменше 18 населених пунктів Покровського та Апостольського районів Дніпропетровської області – покращити рівень свого життя через вдосконалення методів господарювання та доступу до обладнання та послуг завдяки сільськогосподарській обслуговуючій кооперації.

Тісне співробітництво з обласними та районними органами державної влади та самоврядування є також ключовим для успішної роботи кооперативів та ефективного партнерства. Зокрема, у рамках державної підтримки розвитку тваринництва в 2012 році в регіоні 7,3 тис. родин отримали компенсацію за утримання в своїх господарствах молодняку великої рогатої худоби. Поголів'я, на яке видано державну компенсацію становить 13 885 голів, загальна сума компенсації складає майже 6,7 млн. грн. Розмір компенсації становить від 250 до 1 тис грн в залежності від віку худоби. У результаті, вже цього року в господарствах області збільшено поголів'я великої рогатої худоби на 4,4 тис голів - до 176,5 тис. голів, а за поголів'ям свиней - більш 568 тис. голів - регіон впевнено посідає перше місце.

«Комплексне завдання, яке ставить сьогодні губернатор області Олександр Вілкул, полягає у тому, щоб через модернізацію аграрної галузі регіону - від малих та середніх до великих господарств - зробити сільське господарство області ефективним та конкурентоздатним, створити нові робочі місця, кардинально покращити соціальну інфраструктуру на селі, прокласти дорогу для якісної сільськогосподарської продукції регіонального виробництва до споживачів області, України та на світові ринки», - сказав Євген Удод, голова Дніпропетровської обласної ради.


Важливим напрямком є підтримка в області розвитку молочного скотарства та молочарських сільськогосподарських кооперативів, яких наразі в області 14. Для цього з ініціативи Олександра Вілкула в області створена і реалізується потужна регіональна програма. Торік у рамках цієї програми обласною владою для молочних кооперативів області за бюджетні кошти було закуплено два сучасних молоковози, а цього року буде закуплено сучасні охолоджувачі молока. Адже важливою є заготівля молока не тільки виробленого на новостворюваній кооперативній фермі, а й того, що виробляється в господарствах членів кооперативів, які збирають левову частку (82%) молока у Дніпропетровській області.Група компаній «Данон» – світовий лідер з виробництва молочних продуктів. Місія «Данон» - нести здоров’я через продукти харчування якомога більшій кількості людей у світі. Компанія «Данон» працює в Україні з 1998 року. З червня 2010 року в результаті об’єднання компаній «Данон» і «Юнімілк», до компанії «Данон-Юнімілк» увійшло 3 заводи – «Данон-Дніпро» в Херсоні, де випускається більше 80% продукції «Данон», «Галактон» в Києві і «Кремез» в місті Кременчук. Сьогодні компанія реалізує в Україні широке різноманіття продуктів: «Актімель», «Активіa», «Растішка», «Даніссімо», «Живинка», «Веселий пастушок», «БіоБаланс», «Тьома», «Простоквашино», «Галактон, «Актуаль», «Смешарики».
  http://www.danone.ua
З 2010 року в Україні працює міжнародний підрозділ соціальних бізнес-проектів компанії «Данон» — «Екосистем фонд Данон». Його мета в Україні — підтримка та розвиток аграрного сектору, у тому числі шляхом прямих інвестицій. http://ecosysteme.danone.com/
 
МБО “Добробут громад»: Міжнародна благодійна організація «Добробут громад» (відома також з назвою Heifer-Ukraine) – неурядова неприбуткова благодійна організація, що працює  із сільськими громадами для підвищення  добробуту сільських  родин з урахуванням інтересів захисту довкілля. Починаючи з 1994 року в Україні започатковано 71 проект. Більше15,5 тисяч власників особистих селянських господарств та сімейних ферм, об’єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, отримали допомогу у вигляді високопродуктивних сільськогосподарських тварин, елітного насіння рослин, сільськогосподарського обладнання, технічної й консультативної підтримки в проектах розвитку сільських громад. В таких проектах допомога також надається  родинам, що постраждали від техногенних та стихійних лих; впроваджуються агроекологічні проекти; ініціативи щодо підтримки сільської молоді та дітей й забезпечення рівних прав та можливостей  чоловіків та жінок. Діяльність МБО "Добробут громад" орієнтована на комплексний розвиток сільських громад. Наші проекти охоплюють кілька пов'язаних між собою завдань в галузі розвитку, у тому числі: забезпечення доступу на ринки для дрібних виробників сільськогосподарської продукції та інших послуг пов’язаних з ними, створення нових або покращення існуючих збутових ланцюжків, мобілізація громад, освіта та підготовка кадрів, розвиток потенціалу лідерів громад тощо.
Організація належить до мережі «Хейфер Інтернешенл», заснованої в 1944 році у США, яка виконує проекти у 125 країнах світу та надала допомогу більше 13,6  млн. родин.
Більше інформації: http://www.heifer.org.ua 
 
ДОГО «Сільськогосподарська консультаційна служба»: громадська організація, що створена у 2004 році за підтримки Канадської агенції з міжнародного розвитку для впровадження проектів у сфері розвитку сільського господарства в Дніпропетровській області. В даний час службою у партнерстві із SOCODEVI впроваджується Проект «Підвищення конкурентоспроможності молочного сектору в Україні», що спрямований на підвищення добробуту селян та фермерів, які займаються виробництвом молока, завдяки організаційним та технологічним змінам у провадженні такої діяльності. Детальніше з діяльністю служби можна ознайомитися на сайті http://dsks.com.ua
 
Проект «Кооперативна молочна ферма та послуги» реалізується у партнерстві  з МБО «Добробут громад» Фондом Данон Екосистем (Danone Ecosystem),  компанією «Данон» в Україні, CIDA/SOCODEVI.
Метою проекту є створення та розвиток  Об’єднання СОК, а також кооперативної ферми для навчання та демонстрації найкращих методів у галузі тваринництва та виробництва високоякісного молока, підвищення доходів членів кооперативного об’єднання  за допомогою вдосконаленої фермерської практики та доступу до послуг шляхом кооперації.
 
Дніпропетровське обласне об'єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів "Господар": об'єднання кооперативів, засноване у травні 2011 року, що забезпечує захист та представництво 8 членів об’єднання, та створене для впровадження діяльності, пов'язаної із забезпеченням потреб членів об’єднання у постачанні засобів сільськогосподарського виробництва, маркетингу їх продукції, а також надання їм інформаційної, консультативно-методичної та іншої допомоги. Впроваджує проект будівництва навчальної  кооперативної ферми та організації кормовиробництва.