Медіа-центр Media.Center@danone.com
Новини компанії

Сільські громади Дніпропетровщини безкоштовно отримали племінних нетелей

06 квітня 2012
Сільські громади Дніпропетровщини безкоштовно отримали племінних нетелей 6 квітня 2012р. відбулось офіційне вручення партії   племінних нетелей членам-власникам особистих селянських господарств на базі ферми Віктора Войтовича, члена сільського обслуговуючого кооперативу (СОК) «ім. Фрітьофа Нансена» у селі Михайлівка Апостолівського району Дніпропетровської області в рамках співпраці влади, бізнесу та благодійних організацій.

Нетелі надаються в рамках спільного проекту «Розвиток молочарських кооперативів в Україні», за фінансування Данон Екосистем Фонду, компанії «Данон» в Україні та МБО «Добробут громад».

Племінні нетелі були передані членам 2 молочарських кооперативів Дніпропетровської області: СОК «ім. Фрітьофа Нансена» (с. Михайлівка) та СОК «Українка» (с. Перше Травня), які вже мають 3 та більше корів, з ціллю допомогти їм у створенні домашніх міні ферм. 

На заході були присутні: Віктор Терес, Президент МБО «Добробут громад», Віктор Кмитко, Директор проекту «Розвиток молочарських кооперативів», Світлана Яримова, менеджер зі зв’язків з громадськістю компанії «Данон», представники обласної та районної влади та ЗМІ.

Загалом в рамках проекту нададуть 50 нетелей членам сільськогосподарських кооперативів у Дніпропетровській області (СОК «ім. Фрітьофа Нансена», СОК «Українка», СОК «Світанок Олександрівки», СОК «Овочі Покровщини», СОК «Добробут Андріївки» та СОК «Первоцвіт») за фінансування МБО «Добробут громад», 30 з яких вже отримані селянами. 

Під час заходу 6 квітня 2012 року було вручено партію з 14 голів високопродуктивних тварин членам СОК «ім. Фрітьофа Нансена» та СОК «Україна».

Ще 50 отриманих потомків жіночої статі від подарованих нетелей буде вирощено та передано в дар від перших одержувачів тварин іншим членам СОК. Таким чином одна родина стане донором для іншої, і всі вони зможуть підвищувати свій добробут завдяки одному із найважливіших ключових принципів МБО «Добробут громад» - Передачі дару.

Співпраця між громадськими організаціями та бізнесом спрямована на підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) як рушіїв об’єднання дрібних виробників та розвитку сільських громад. Спільна ініціатива компанії «Данон» з «Екосистем Фондом Данон» (Франція) та МБО «Добробут громад» наразі включає проект «Розвиток молочарських кооперативів», який дозволив підтримати5 кооперативів в Дніпропетровській області.

«Ми допомагаємо селянам відчути впевненість у завтрашньому дні та досягти самозабезпечення й економічної  стабільності. Цього можна досягти завдяки сприянню об’єднанню дрібних виробників в обслуговуючі сільськогосподарські кооперативи та надання членам таких кооперативів продуктивної племінної худоби й навчання правильному та ефективному її утриманню.  Нашим надійним партнером у втіленні цього проекту є Екосистем Фонд та компанія «Данон» в УкраїніХотілось би також відзначити значну підтримку Дніпропетровської влади у впроваджені спільних проектів, завдяки чому вони впроваджуються ефективно й без затримок із обіцяним рівнем спів-фінансуванням із обласного бюджету.», - каже Віктор Терес, Президент МБО «Добробут громад».

«Компанія «Данон» веде активну діяльність у розвитку молочної галузі в країні. Передача нетелей членам кооперативів є ще однією складовою нашої спільної програми по розвитку села та підтримки індивідуальних господарств. Це дозволить їм збільшити поголів’я худоби, та як наслідок – збільшення об’ємів молока і достатку сімей» - Олександр Прищепа, директор із закупівлі молока ««Данон» в Україні».

Проект розвитку молочарських кооперативів є першим проектом, який впроваджується компанією «Данон» разом з МБО «Добробут громад». Цей проект реалізовується з лютого 2010 року за підтримки державних обласних адміністрацій. На сьогодні в рамках проекту було створено та обладнано 20 молочарських кооперативів у Херсонській, Запорізькій, Кіровоградській, Дніпропетровський, Полтавській областях та АР Крим.  

Закупка нетелей стала можливою завдяки кампанії зі збору кошті, що була проведена в у лютому 2011 року в США центральним офісом Хейфер Інтернешенл. В результаті кампанії було зібрано 1,6 мільйони доларів США, частина з яких була надана для підтримки проекту «Розвиток молочарських кооперативів в Україні»