Гаряча лінія 8:00-20:00/7 0 (800) 501 625

Кооперативи та сімейні ферми

Кооперативи та сімейні ферми
Головна мета компанії Данон – нести здоров'я через продукти. До того ж, наша компанія прагне зробити внесок в економіку країни, поліпшити якість і тривалість життя наших співгромадян.
 
«Компанія існує і розвивається лише завдяки користі, принесеної суспільству (...) сенс існування компанії в її суспільній корисності. Це означає служити суспільству – чоловікам і жінкам – в їх повсякденному житті, через продукти, послуги, роботу або дивіденди, які їм виплачуються » – сказав генеральний директор Данон Франк Рібу в 2008 році. Рік по тому було створено Фонд Данон Екосистем, який затвердив перший соціально – економічний проект Данон у світі – український проект «Розвиток молочних кооперативів»*.
 
Компанія Данон підтримує аграрну галузь України, а саме приватні господарства. На сьогоднішній день 80% молока в Україні виробляється приватними сільськими господарствами, і половина цього молока здається на  молокопереробні підприємства та заводи. Сьогодні багато сільських родин живуть за межею бідності і виживають тільки завдяки тому, що самі виробляють. Щороку 30 сіл зникають з карти України, а 35% сільських жителів отримують дохід нижче прожиткового мінімуму. У цей непростий час соціально відповідальний бізнес може допомогти поліпшити умови життя мешканців сіл, і одночасно підвищити якість виробленої сільськогосподарської продукції, в даному випадку молока.
 
На даному етапі якість молока від приватних господарств залишає бажати кращого: корів доять руками, що призводить до потрапляння бактерій з рук доярки; вим'я попередньо не обробляється; молоко переливається у відра або цистерни, не прохолоджується, перевозиться в машинах, не оснащених охолоджувальним обладнанням. І як результат – неякісне молоко, яке не можна використовувати у виробництві. Відповідно, неефективна організація праці, заготівлі молока та його низька якість є основними лімітуючими чинниками збільшення доходів від реалізації своєї продукції.
 
Все це підштовхнуло нашу компанію до інвестицій у приватні господарства України – кооперативи та сімейні ферми.
 
Молочні кооперативи допомагають людям організуватися і поліпшити загальний доступ до ринку збуту молока. На базі кооперативів індивідуальні господарства спільно домовляються про ціну молока з переробниками, спільно закуповують обладнання і покращують продуктивність своїх корів через різні послуги і програми , які здійснює кооператив.
 
Сімейні ферми (5 і більше дійних корів) допомагають людям отримувати більший дохід від виробництва молока при відносно незмінних витратах праці. Сімейна ферма дозволяє отримати місячний дохід, який дозволяє забезпечити одну сім'ю. При правильному, більш професійному підході до молочного виробництва, поліпшенні технології, удій молока підвищується на 10-25%, поліпшується якість молока і з'являється можливість управляти сезонністю молока (реалізовувати за вищою ціною в зимовий період).
 
У 2011 році за підтримки компанії Данон і наших партнерів була побудована демонстраційно-навчальна ферма на 60 голів корів (з планами розширення до 120) у Дніпропетровській області**. Ферма служить візуальним прикладом для членів кооперативів з утримання та догляду за коровами і на ній проводяться тренінги для всіх бажаючих створити сімейні ферми.
 
У 2013 році компанія "Данон" в Україні запустила ще одну ініціативу – полуничні кооперативи***. 11 червня 2013 був зібраний перший урожай – 150 тонн полуниці в створеному компанією полуничному кооперативі в селі Лосятин, Тернопільської обл. Організація кооперативів створює позитивний соціальний ефект .
 
У рамках проекту в Лосятині офіційно створено 65 нових робочих місць, більше 500 сімей забезпечені точкою збуту, а отже, і стабільним прибутком. Крім того, компанія Данон також дбає і про найменших жителів села – силами співробітників компанії встановлюються дитячі майданчики у багатьох селах, де працюють кооперативи.
 
Результати перших 5 місяців роботи полуничних кооперативів у 2013 році:
 
- виділено і підготовлено земельні ділянки для посадки ще 10 га полуниці;
- встановлено та налаштовано  холодильні обладнання;
- придбано термо-вантажівки з вантажопідйомністю 5 тонн для доставки полуниці на переробні підприємства;
- 90 сільських родин користувалися послугами кооперативів (у тому числі придбання саджанців за оптовими цінами);
- 58 осіб отримали офіційне працевлаштування сезонної зайнятості, що дозволило їм отримати допомогу з безробіття протягом міжсезоння. Кожен з них заробив близько 3800 грн за сезон в середньому.
 
На даний момент близько 2,85 млн. євро було інвестовано компанією Данон в українське село через проекти розвитку кооперативів та молочних ферм.
 
Кооперативи та сімейні ферми є невід'ємною і важливою частиною не тільки соціальних ініціатив компанії Данон, а й частиною стратегії по забезпеченню потреби молокопереробних заводів молоком-сировиною. Урожай полуничного кооперативу вже в 2013 році покрив 100% потреби в полуниці продукції бренду «Простоквашино».
 
Більш детально про механізми підтримки та розвитку кооперативів, сімейних ферм Ви можете дізнатися в розділі Виробництво.
 
* Проект «Розвиток молочних кооперативів» реалізується "Данон" в Україні  разом з міжнародною благодійною організацією «Добробут Громад» (Heifer Ukraine http://heifer.org.ua/) і за підтримки «Данон Екосистем Фонду» (http://ecosysteme.danone.com/) і Heifer International.
 
** Проект «Кооперативна навчальна ферма та послуги» реалізується "Данон" в Україні разом з міжнародною благодійною організацією « Добробут Громад » (Heifer Ukraine http://heifer.org.ua/) і за підтримки «Данон Екосистем Фонду» (http://ecosysteme.danone.com/) і «Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку. Канада» / SOCODEVI ( http://www.socodevi.org/) через ГО Дніпропетровщину сільськогосподарську консультаційну службу (http://dsks.com.ua/).
 
*** Проект «Екофрукт» реалізується "Данон" в Україні разом з міжнародною благодійною організацією «Добробут Громад» ( Heifer Ukraine http://heifer.org.ua/) і за підтримки «Данон Екосистем Фонду» (http://ecosysteme.danone.com/) і Heifer International.

 

Останні новини проекту