Кращий світ
Відповідно до наших переконань – здоров’я людини та здоров’я планети тісно та нерозривно взаємопов’язані, тож ми невпинно прагнемо до зниження негативного впливу на навколишнє середовище. Ми віримо, що лише здорове довкілля може сприяти виробництву корисних та поживних продуктів харчування, які всі ми так любимо. Це бачення стало основою для визначення стійких стратегічних цілей в галузі охорони навколишнього середовища.
Ми, Данон в Україні:
- Дотримуємося національних законодавчих норм у сфері захисту навколишнього середовища.
- Спільно з працівниками вдосконалюємо нашу систему екологічного менеджменту.
- Модернізуємо наше виробництво, щоб зменшувати екологічний слід нашої діяльності.
- Працюємо над мінімізацією споживання природних ресурсів.
- Відстежуємо карбоновий слід виробництва молочних продуктів за допомогою інструмента Dairy Danprint.
- Відстежуємо карбоновий слід постачальників молока за допомогою інструмента Cool Farm.
- Організовуємо внутрішні екологічні аудити із залученням міжнародних експертів ERM і Veolia.
- Залучаємо співробітників до екологічних ініціатив: створення «зеленого офісу», проведення акцій з прибирання парків та висаджування дерев.
Еколідерство та Зелений Офіс в Данон
У травні 2017 року в компанії Данон було створену команду еко-лідерів. Перші 40 еко-лідерів компанії Данон створили принципи «Зеленого Офісу» та запровадили їх на локаціях (виробництво та адміністративні офіси). Це принципи, що відображають наш свідомий екологічний підхід до здійснення своєї щоденної роботи. Команда еко-лідерів - це співробітники компанії, які розуміють, що нам усім потрібні зміни та дії і настав час бути, а не здаватися. Компанія підтримала напрямок еко-лідерства та сприяла створенню практичних умов для того, аби людині було легше здійснити запропоновані командою кроки. Тільки так еко-навички мають шанси стати стійкими. Головні напрямки еко-лідерства Данон в Україні:
- роздільний збір сміття;
- економне використання паперу, енергії та води;
- еко-свідома поведінка;
- сприятливий мікроклімат.
Створюючи еко-дружнє середовище в Данон, в 2018 році нам вдалось за підтримки наших партнерів створити умови для впровадження зеленого офісу в межах бізнес-центру, де знаходиться компанія. Були створені необхідні умови для сортування сміття та залучення більшого кола компаній до принципів Зеленого Офісу. Наш бізнес-центр став першим в Києві, що впровадив системні зміни для забезпечення умов роздільного збору та вивезення сміття.
Створення «Зеленого Офісу» сприяє популяризації екологічного стилю життя не лише в команді, але й назовні. Прості дії, як то прибирання парків чи заходи в навчальних закладах демонструють активну позиції компанії та співробітників. Щороку в компанії Данон проходить Місяць Волонтерства, який дозволяє об’єднати зусилля всіх співробітників задля добробуту та благополуччя середовища та суспільства, в якому ми працюємо. Вже традиційним заходом стало проведення еко-пікніків, де співробітники долучаються до прибирання найбільш забруднених ділянок міських парків, скверів, пляжів.
Нести еко-культуру в зовнішній світ нам також допомагає проект GoCamp – ініціатори програми освітніх активостей для школярів, що відвідують літні шкільні табори. В рамках цих літніх таборів, співробітники компанії долучаються до проведення освітніх уроків, спрямованих на популяризацію екологічної культури – наші співробітники вчать діток, як правильно поводитись з відходами.
Формувати екологічну свідомість можливо різними шляхами. Але найефективніший підхід – самостійно ставати агентом змін. Сила екологічного лідера у впливі на своє середовище. Еко-лідери задають тренди в розвитку екологічної культури нашої країни. Завдяки енергії та запалу, вони надихають інших та змінюють планету на найкраще.
Стати свідомим еко-лідером – просто. Розпочни з себе та вже сьогодні починай практикувати корисні звички:
- використовуй пляшечку для напоїв, що дозволяє уникати використання пластикових та інших стаканчиків;
- застосовуй екологічний режим авто;
- сортуй сміття вдома;
- встанови аератори на кранах;
- вимикай з мережі електроприлади, якщо не користуєтесь ними наразі;
- купуйте товари в супермаркеті без зайвої упаковки (наприклад це просто робити для капусти, бананів, лимонів та ін.) та користуйтесь еко-торбинками;
- відмовтесь від одноразового посуду, візитівок та паперових носіїв інформації;
- створіть традицію з друзями – проводьте час на свіжому повітрі, прибираючи парки, сквери і допомагаючи довкіллю.